Pre sledovanosť všetko!

Autor: Zuzana Svorenčíková | 3.4.2015 o 0:00 | (upravené 6.4.2015 o 20:23) Karma článku: 4,44 | Prečítané:  740x

Sledovanosť vládne svetu! Časy sa menia a televízory zapína čím ďalej tým menšia časť populácie. Naše babičky si bez zapnutia televízora nevedia predstaviť pokojné strávenie večera. My, mladšia krv, si filmy vyhľadáme online a môžeme si ich pozrieť kedykoľvek – neobmedzuje nás program televízie. A tu začína boj. Súťaživosť našich televíznych staníc o diváka nepozná hraníc. Chuť po pokorení protivníka je priam vražedná.

Panelák. Slovenský seriál, pri ktorom sa do rozpakov dostane zrelá žena a napriek tomu si tento seriál môže spolu s ňou pozrieť aj jej 12-ročné dieťa. Človek sa potom môže už len čudovať, odkiaľ to 12-ročné dieťa berie také zvláštne otázky a tak „vyspelú“ slovnú zásobu.

Naše televízne stanice sa pokúšajú prilákať stále nových a nových divákov. Pre dobrú sledovanosť by skočili aj do ohňa, pritom im vôbec nezáleží na vývoji našich detí. Používajú na to nanajvýš vhodné prostriedky. Aspoň teda im to tak pripadá. Hovorím totiž o ich postupnom znižovaní vekovej hranice pri sledovaní rôznych filmov.

Žijeme v uponáhľanej dobe a rodičia chodia domov z práce unavení. Nemajú čas a energiu preskúmať všetky recenzie na filmy a seriály, ktoré naše televízne stanice ponúkajú, aby sa ubezpečili, že ich daný obsah je vhodný pre ich deti. Proste len veria číslu v pravom rohu ich televízora. A to robia veľkú chybu, ktorá môže ohroziť vývoj ich dieťaťa. O chvíľu nám v pravom rohu nášho televízora pri filme s erotickými scénami namiesto rozumných 18 bude svietiť klasických 12. Prípadne pri záberoch na rozmliaždené telá masového vraha si spolu s 15-ročnými pubertiakmi pochutnávajú aj 8-ročné deti. Každý predsa vie, že deti opakujú to čo vidia, aby sa priblížili dospeláckemu svetu.

Televízne stanice nebudú mať výčitky svedomia z toho, že pomohli s výchovou pornoherečky či masového vraha. Predsa sledovanosť vládne svetu. A filmoví producenti im ešte predsa za to poďakujú. Budú mať o kom točiť filmy, ktoré naše televízne stanice pustia ešte mladším divákom. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

KOMENTÁRE

Keď je prezident Zeman bojovníkom za pravdu

Najnovšie ocenenie je mnohým Čechom na smiech.


Už ste čítali?